Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
Samim plasmanom u finale član Taekwondo kluba Galeb iz Splita vratio se na vodeće mjesto WT Svjetske rang liste

Ivan Mikulić osvojio srebrnu medalju na SP u parataekwondou

Ivan Mikulić

PRESS: Sport

PARATAEKWONDO

Ivan Mikulić osvojio je srebrnu medalju na 7. Svjetskom parataekwondo prvenstvu u Londonu nakon što je u finalu kategorije K44 M+75kg sa 19-35 izgubio  od Rusa Aliskhaba Ramazanova.

Iako porazom u finalu Mikulić nije uspio obraniti zlato s prošlog Svjetskog prvenstva u turskom Samsunu, samim plasmanom u finale član Taekwondo kluba Galeb iz Splita vratio se na vodeće mjesto WT Svjetske rang liste u svojoj kategoriji tjelesnog oštećenja čime je potvrdio da je A kandidat za nastup na 16. paraolimpijskim igrama 2020. u Tokiju.

...

Do nastupa u finalu Mikulić je  sa  30:7 pobijedio Britanca Matta Busha, a zatim sa 26:5 i Turčina Bayrama Kayandu da bi u neizvjesnom polufinalu sa 26:22 nadvisio Evana Medella  iz SAD-a.

Mikulić je bio jedini naš natjecatelj s kojim su u Londonu bili izbornik Mladen Tomić i kondicijski trener Marko Telenta.  Na SP je nastupio rekordan broj od 263 natjecatelja iz 59 zemalja koji su, pored borbe za odličja, nadmetali i za osvajanje bodova za plasman na paraolimpijske igre u Tokiju.